Per pushime i dua te gjithe…!

Shota Baraliu

Shota Baraliu

Redi Myftari: Pershendetje Shota , si po I kaloni keto dite te stines se nxehte te veres ?

Shota Baraliu: Keto dite te veres po shijoj pushimet dhe po martoj njerzit ahahhaah … sigurisht jam me pushime andej-kendej … aktivitetet dhe koncertet i kam nderprer per kete vere , do e qetesoj mendjen .

Redi Myftari: Tashme prej disa vitesh ju jeni pjes e tregut muzikor , sa e lehte apo e veshtire eshte ti rezistosh ketij tregu te tejmbushur me kengetar ?

Shota Baraliu: Ne fakt ka dy vite qe jam pauze , por realisht skam ndejt kot por jam marr me aktivitete artistike , shfaqje dhe filma pasi qe jam dhe aktore . Por po e shof qe ka mjaft konkurenc keto kohe cdo dite kegetare te reja te talentuara te bukura dhe po ju leshoj rrugen kengetareve te reja .

Redi Myftari: Cila mendoni se eshte pika juaj me e fort qe ju ben te jeni ndryshe nga koleget tuaja ?

Shota Baraliu: Nuk di si te them per pikat e forta apo te dobeta mund te them per vete qe mundohem te jem me e vecant si ne stil ashtu dhe muziken qe e kam koltivur me kenget artistike dhe tekstet funny

Redi Myftari: Keni realizuar shume pak bashkepunime (duete) me kengetar te tjer , eshte zgjedhja juaj apo nuk ju kane pelqyer aleternativat qe mund tiu jen ofruar ?

Shota Baraliu: Duetet me pelqej sigurisht por jane te pakte artistet qe i pershtaten stilit dhe humorit tim , por kjo nuk dmth qe sdo kem duete mendoj shume shpejyt do te kem…

Redi Myftari: Kenget tuaja jane pritur shume mire nga publiku , po ju cilen kenge veconi nga repertori juaj si me e preferuara per ju ?

11844195_10204867354303423_2124321159_n

Shota Baraliu: Secilen kenge e dua …por kenga Adonis ka pas sukses dhe aty kane filluar te me njohi publiku..

Redi Myftari: Ku po I kaloni pushimet e veres ?

Shota Baraliu: Isha ne Kroaci per xhirime shfrytezova rastin dhe bera pushime , po ashtu ne jug te Shqiperis . Por pushimet zyrtare do bej ne Turqi sivjet me shoqen time Erleten .

Redi Myftari: Keni zgjedhur familjen , shoqerin apo ndonje person te vecant per te kaluar pushime ?

Shota Baraliu: Do zgjedh te gjithe nga pak edhe shoqet edhe familjen edhe ……….. se sivjet kam vendosur vetem pushim te beje .

Redi Myftari: Si do ti cilesonit kengetaret shqiptare , te veshura apo te zhveshura bukur ?

Shota Baraliu: Kur nje trup eshte i bukur pse mos te zhveshet ahahaha apo te vishet me nje stil te vecant . Kengetaret tona vishen shume bukur por ka dhe disa si bredhi i vitit te ri .

11815814_10204867354223421_1038167830_n

Redi Myftari: Cili eshte projekti juaj I radhes ?

Shota Baraliu: Ne shtator mendoj te bej nje stand up comedy, perzirje ne te gjitha zhaneret, tragjedi , komedi , erotiko-romantik ahahaha . Pastaj mendoj te bej dhe nje kenge me klip por duke bashkerenduar dhe angazhimet ne teater.

Redi Myftari: Cfar mesazhi deshironi te dergoni per fansat tuaj

11844145_10204867354343424_2135668476_n

Shota Baraliu: Fansat e mi i pershendes dhe ju premtoj qe gjithmone do te ken risi nga une ashtu sic jane mesuar ta shohin Shoten me gjera funny , interesante , provokative dhe pak te cmendura … hahaha

Redi Myftari: Shota , faleminderit per kohen qe na dedikuat

Shota Baraliu: Faleminderit ju per intervisten … !

Leave a Reply