Kuriozitete

Momentet emocionuese kur shqiponja e detit lëshohet dhe kap derrkucin e egër, duke e marrë peng në ajër

Disa foto të pabesueshme duket se dëshmojnë dhe dhe “derrat mund të lufturojnë” pasi një këlysh u mor në kthetra nga një shqiponje e uritur....

Ndryshmet klimatike po shtyjnë arinjtë polarë drejt kanibalizmit, meshkujt e mëdhenj sulmojnë femrat me këlyshë

Një shkencëtar rus ka thënë se fundmi se aktiviteti i njerëzve dhe ndryshimet klimatike që vijnë prej tij po shtyjnë arinjtë polarë drejt kanibalizmit. Shpimet...

100 vjeçari martohet me nusen 20-vjeçare megjithë diferencën 80-vjecare në moshë

Një burrë që besohet të jetë të paktën 100 vjeç është martuar me një nuse 20 vjecare. 100 vjeçari Katte shkëmbeu premtimet me Indo Alang...

Deklarata tronditëse e ekspertit amerikan të bioterrorizmit: Koronavirusi lindi në një laborator ushtarak, është një armë vdekjeprurëse, ja si u përhap

Francis Boyle, profesor i drejtësisë në Universitetin e Illinois dhe krijues i Aktit të Armëve Biologjike, hedh hije të reja mbi virusin që shpertheu ne...

Ilaçi natyral qe stabilizon në pak sekonda tensionin e lartë të gjakut

Presioni i gjakut është forca me të cilën gjaku pompon nga zemra në arteriet. Një lexim normal i presionit të gjakut është më pak se...

Lajme Sociale

Posta Shqiptare merr vendimin e rëndësishëm për pensionet

Posta Shqiptare ka njoftuar se të gjithë pensionistët nuk duhet t’u drejtohen sporteleve të postave për të tërhequr pensionin e tyre, pasi ky shërbim do...

Kujdes! Këta janë njerëzit më të rrezikuar nga koronavirusi

Zyrtari Kryesor i Mjekësisë për Anglinë ka paralajmëruar se duhanpirësit kanë rrezik më të madh nga koronavirusi në një takim të Komitetit të Shëndetit dhe...

Nga 1 marsi në Gjermani hyn në fuqi ligji i ri i emigracionit! Flet eksperti: Ja si të aplikoni për 10 mijë vende të lira

Këshilltari i emigracionit nga organizata “Plan B” në Esen, Blerian Kushta – shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe procedurën...

Nuk kemi futboll por ama kemi…shalë! Gara e çmendur në TV-të shqiptare me moderatoret e sportit “kuklla” (

Pothuajse çdo TV në Shqipëri, ka ndonjë emision sporti, kryesisht futbolli. Përveç drejtuesit të emisionit, duke kopjuar Mediasetin e Berluskonit në Itali, atyre iu vënë...

Çfarë përmban ‘testi i idiotit’ që pritet t’i nënshtrohen shoferët e rrezikshëm shqiptarë?! ‘Sa

Për herë të parë në Shqipëri, shoferët do t’i nënshtrohen një testi për të parë gjendjen e tyre psikologjike sa herë që efektivët e policisë...

Vjehrra apo vjehrri shkak për divorcet në familjet shqiptare?!

Avokatja Denisa Daka, e cila ka ndjekur mbi 300 raste divorcesh tregon se arsyet që shtyjnë çiftet shqiptare drejt divorcit janë të ndryshme, por mes...

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com