Wed. Oct 16th, 2019

Kuriozitete

Funerali i kthen të qarat në të qeshura, i vdekuri bën batutën e fundit (Video)

Një funeral tepër i pazakontë në Irlandë ka kaluar nga lotët e zisë te të qeshurat, për shkak të një rrengu të fundit që luajti...

80 shkencëtarë në Siberi: Deti po vlon! (Foto)

Një grup prej 80 shkencëtarësh udhëtuan në Siberi për të hetuar ndikimet e shkrirjes së akullit të përhershëm në Arktikun Lindor. Gjatë kësaj ekspedite, ata...

Lavatriçja dhe frigoriferi hapeshin natën, pa i prekur askush – çifti vendosin kamera për të parë se çfarë po ndodhte!

Një çift kanë mbetur të shokuar pasi kanë vërejtur se në kuzhinën e banesës së tyre, ndodhnin gjëra të çuditshme – frigoriferi dhe lavatriçja hapeshin...

Kur miliarderët braktisin shtëpitë 80 milionë euron (Foto)

Ajo që quhet “Rruga e Milionerëve” në Londër ka rreth 66 shtëpi luksoze, shumë prej të cilave po kalben, edhe pse janë nga më të...

“Ishte i tmerrshëm”! Fansat e “Joker” dalin të traumatizuar nga kinematë (Foto)

Filmi i diskutueshëm Joker ka shkaktuar shqetësime të mëtejshme pasi fansat dolën jashtë kinemasë pas publikimit këtë fundjavë. Dashamirët e filmit shkruan pa fund postime...

Lajme Sociale

INVESTIGIMI/ Publikohen shifrat: “Largimi masiv i shqiptarëve fantazi politike, mijëra janë kthyer mbrapsht në vend&#8

Rrjeti i Raportimit Investigativ Ballkanik (BIRN) ka publikuar së fundmi një analizë për prirjen e rënies demografike të vendeve të rajonit të Ballkanit dhe më...

Manastirliu në Lezhë: Mbajtëm fjalën, nisin punimet për ndërtimin e maternitetit të ri. Investimi prej 3.2 milion dollarë do të transformojë shërbimin për nënën dhe fëmijën në spitalin e Lezhës

Ka nisur puna për ndërtimin e maternitetit të ri të Lezhës, brenda korpusit të këtij spitali rajonal. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu...

P.rostitucioni në Hollandë: Çfarë ndodh vërtet në shtetin e v.eseve dhe p.erversve!

Prostitucioni ligjor është një nga gjërat më të famshme në Hollandë, së bashku me kafenetë. Po, një gjë tjetër që është e ligjshme këtu dhe...

Nuk ua ka treguar asnjë njeri më parë, zbuloni recetën që e stabilizon diabetin si me magji

Diabeti është sëmundje shumë serioze e cila mund të ketë pasoja të rënda nëse nuk trajtohet siç duhet. Kjo sëmundje është duke u bërë më...

Shqiptari fiton 1.3 milion dollarë dëmshpërblim

Një punonjës i një kroçere turistësh ka fituar luftën juridike kundër kompanisë pasi kjo e fundit refuzoi për t’i siguruar atij shpenzime mjekësore, megjithë dëmtimin...

Rrëfimi prekës i adoleshentes suedeze që “shkundi” politikanët botërorë

Greta Thunberg, një adoleshente suedeze dhe aktiviste e mjedisit që u bë e njohur duke filluar një grevë shkollore ndaj ndryshimeve klimatike, është bërë një...

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com