Sun. Jan 19th, 2020

Standarti austriak dhe ish-kryeministri digjital na kujtuan videon-skandalin Meta-Prifti dhe qëndrimin e Sali Berishës në atë kohë (më pas 21 janarin)

meta-basha-berisha.jpg

Nga Flogert Muça

Ish-kryeministri Berisha me anë të një reagimi të gjatë ne Facebook, teksa flet për dorëheqjen e kancelarit Austriak (pas një skandali korrupsioni me disa manjatë ruse, të zëvendësit të tij), ka sulmuar kryeministrin Rama duke tentuar paralelizimin. Por, duke tentuar të sulmojë Ramën, Berisha ka bërë një autogol të rëndë.

E nisim nga e para për të kuptuar panoramën e plotë. Edi Rama ka patur deri tani 3 zevendës kryeministra. I pari ishte Niko Peleshi, e dyta Senida Mesi dhe i treti Erjon Braçe. Asnjeri prej tyre nuk është përfolur kurrë për asnje aferë. Thënë këtë, këtu Berishës i rrëzohet alibia krahasuese me kancelarin austriak Kurz, por i kthehet kundër kur vjen puna e krahasimit me veten e tij.

Për këtë mjafton të kujtojmë kohën kur u bë publike videoja e famshme e korrupsionit, (njëlloj si në Austri) Meta-Prifti (ku Meta ishte zv.Kryeministër e Berisha kryeministër).

Sali Berisha jo vetëm që nuk u dorëhoq, por e mbrojti Metën. Madje, ai shkoi edhe më tej, ne ekstrem, duke vrarë në 21 janar për të mbrojtur pushtetin e tij dhe zv Kryeministrin Meta.

Thëne këtë, Berisha duke sulmuar Ramën, sapo iu kujtoi shqiptarëve se kush është ai në të vërtetë./Lexo.al

http://www.ekskluzive.al/wp-content/uploads/2018/11/meta-basha-berisha.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com