Sun. Jan 26th, 2020

Zbulohet arsyeja pse Jonida Maliqi nuk e fitoi “Eurovision”

jonida-maliqi-2.jpg

Mbrëmjen e djeshme në Tel Aviv u mbajt finalja e madhe e Eurovizion ku këngëtarja shqiptare, Jonida Maliqi, ndonëse performanca e saj u pëlqye shumë u rendit e 18-ta, ndërsa vendin e parë e fitoi Hollanda me këngën ‘Arcade’.

Së fundmi, media e njohur BBC i ka kushtuar disa rreshta Jonidës duke shpjeguar dhe shkaqet se përse këngëtarja nuk arriti të fitonte.

Jonida mbrëmë mbante kodin numër 2 dhe këndoi e 2 ta në radhë dhe sipas tyre ky numër nuk sjell fat.

“Asnjë finalist i cili ka qenë i dyti në radhë për të performuar nuk ka fituar ndonjëherë Eurovision-in”, ka shkruar reporteri Neil Smith.

Ai gjithashtu ka cituar edhe disa vargje nga kënga “Ktheju Tokës” duke treguar kështu mesazhin e këngës.

“Çdo këngë, çdo lot, është thjesht një suvenir i hidhur. Ti humbe identitetin tënd kështu që bën mirë të shkosh në shtëpi tani.”, shkruan ai në artikull./BBC

http://www.ekskluzive.al/wp-content/uploads/2019/05/jonida-maliqi-2.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com