Sat. Aug 17th, 2019

SKANDAL/ Beogradi presion ekipit kombëtar të Malit të Zi, trajneri dhe lojtarë serbë braktisin ekipin para ndeshjes me Koso

Trajneri i kombetares se Malit të Zi, Ljubisa Tumbakovic, nuk dëshiron ta drejtojë skuadrën në ndeshjen e sotme kundër Kosovës – raporton vijesti.me.

Trajneri dhe lojtarët qe jane lindur në Serbi, kanë qenë nën presion të madh nga Beogradi dhe duket se politika ka fituar ndaj futbollit, dhe kjo ka bere qe trajneri Tumbakovic te refuzoje qe të jetë trajner i Malit të Zi në takimin e sotem qe do te luhet në Podgoricë.

Njëherësh, për arsye jofutbollistike dhe kundër vullnetit të tyre pritet të mungojnë edhe lojtarët Filip Stojkovic dhe Mirko Ivanic.

Ekipin e Malit te Zi sot do ta drejtojnë Miodrag Dzudovic dhe Dragoje Lekovic.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com