Sat. Oct 19th, 2019

Humbi jetën aksidentalisht: Gjendet trupi i futbollistes së kombëtares Zvicerane me orgjinë shqiptare Florijana Ismaili

Autoritetet italiane kanë arritur të gjejnë trupin e pajetë të futbollistes me prejardhje shqiptare Florijana Ismaili. Ajo u gjend afër liqenit Como ku edhe dyshohet të ketë rënë. Trupi i saj u gjend nga roboti që ishte aktivizuar nga autoritetet emergjente italiane, në thellësi të madhe. Më pas ajo u nxorr dhe u transportua për në spitalin St Anna, shkruan Blick.ch.

Për gjetjen e trupit të Florijana Ismaili u informuan edhe familjarët e saj.Futbollistja e Zvicrës dhe kapitenia e Young Boys, ka tronditur opinionin futbolldashes në Zvicër dhe mbarë Evropën. Ismaili, e lindur në Bern nga prindër shqiptarë, ka qenë pjesë e Young Boys që prej vitit 2011. Më 2014, ajo debutoi edhe në ekipin kombëtar të Zvicërës dhe që prej atëherë ka zhvilluar 33 ndeshje.

Image result for Florijana Ismaili Young BoysImage result for Florijana Ismaili Young BoysRelated image

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com