Sat. Oct 19th, 2019

Murrizi nxjerr videon e mitingut të Berishës në ’97! Ka një pyetje për ish-deputetët e opozitës së rrugës: Ju që leh

Deputeti Demokrat ka postuar një video në rrjetet sociale duke rikthyer edhe një herë vëmendjen tek mitingjet që bënte Berisha në vitin e mbrapshtë, 1997. Ne video ish-kryeministri zhvillonte një miting në qytetin e Lushnjes ndërsa banorët aty e kishin kthyer vendin në një situatë lufte ku të gjithë mbanin në duar kallashnikovë dhe shtinin pa pushim.

Në shkrimin e tij krahas videos Murrizi tregon se ku ishin ata në këtë miting që sot hiqen si demokrat. Ndër emrat që Murrizi u shtorn pyetjen se ku ishin janë akotorë të rëndësishëm të PD ditëve të sotme. ” Ti z Spaho a mban mend se ku ishe? Ti z Paloka? Z Gjata? Z Alibeja?ZAlizoti?z Ristani z Kadilli z Bozdo Dollapi Rrusho e kompani?? Po z Imami z Ceka z Islami z Duka z Dule z Idrizi zj Monika e z Meta a e mbani mend se ku ishit dhe çfare benit ne kete vit te mbrapesht per Shqiperine dhe fatal per DEMOKRATET??” ka shkruar ndër të tjera Murrizi.

Në fund Murrizi u kërkon atyre që të mbyllin gojën dhe të mos dalin nëpër studje televizive duke ‘lehur’.

Statusi i Myslim Murrizit:

6 QERSHOR 1997.

Dite e enjte

Berisha vjen ne Lushnje per te prezantuar kanidatet per deputet te PD per zgjedhjet e 29 qershorit

Une isha ketu bashke me Z Maksim Cikuli, Z Ilir Bano, Z Sami Sharka si kanidat per deputet

Rreth 300 DEMOKRATE LUSHNJARE ishin aty mes plumbave

Ju qe lehni si qen te peshtire neper studio ku ishit???

Nuk e kam fjalen per ju qe keni qene ne kopesht, as per ju mender demokrat qe keni ardhe ne PD vetem kur ajo eshte ne pushtet, as per biro e bilbilush qe kane qene neper konviktet e shkollave te paguar nga sorrosi, as per bij kopilash komuniste qe sot i mbajne bylykun Bashes, as per mutacionet e peshtira te rraces njerezore qe sot jane “emeruar” drejtues PD

Por po ju pyes me emer ju DAUN politik te peshtire qe sot lehni neper studio si “ demokrat” te medhenj

Ti z Spaho a mban mend se ku ishe?

Ti z Paloka? Z Gjata? Z Alibeja?ZAlizoti?z Ristani z Kadilli z Bozdo Dollapi Rrusho e kompani??

Po z Imami z Ceka z Islami z Duka z Dule z Idrizi zj Monika e z Meta a e mbani mend se ku ishit dhe çfare benit ne kete vit te mbrapesht per Shqiperine dhe fatal per DEMOKRATET???

Se per ju hajdute te rendomte te pushtetit te viteve 2005-2013 nuk ja vlen fare tu pyes se ju keni qene ne P te semes, e disa ferkonin duart se po rrezohej “ maloku” nga froni, disa iket si te dhjere me traget anije apo me kembe jasht Shqiperise e u kthyet si grabitqare ne vitin 2005 si drejtore e nendrejtore tatimesh, doganash, burgjesh , rrugesh, lojrash fati, zv ministra e sekretar te pergjithshem, qe te vidhnit si qen te pa ngopur e te benit te njenjten gje perseri ne korrik 2013

Prandaj a ka mundesi ta mbyllni ate goje hale se qelbet dynjane me eren e piste qe shperndani duke lehur me porosi????

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com