Sun. Jan 19th, 2020

Nxori planin “sekret” të Edi Ramës për Ilir Metën! Artan Hoxha përplaset ashpër me Agron Dukën

ilir-meta-artan-hoxha-1600x1140.jpg

Një debat me tone të larta është zhvilluar mes gazetarit investigativ, Artan Hoxha dhe kreut të Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka.

Hoxha u shpreh se kryeministrit Rama nuk i leverdis ta shkarkojë Metën, por ta “telendisë” atë.

Hoxha u shpreh:

Unë mendoj se Rama nuk do ta shkarkojë Metën. Atij nuk i leverdis ta shkarkojë, por ta ketë aty dhe ta telendisë….”
Ende pa e përfunduar mendimin, Duka i ndërpret fjalën Hoxhës, duke shpërthyer në studio me tone të larta, teksa e cilësoi opinionin e gazetarit si idiotësi.

Sipas ish-deputetit, presidentin mund ta shkarkojë vetëm Gjykata Kushtetuese.

Ai tha:

Po boll more, po ç’janë këto idiotësi. Metën e shkarkon vetëm Gjykata Kushtetuese, ç’janë këto budalliqe vogëlsira. Por pse more, pak e ka telendisur? E ka telendisur dhe e ka degjeneruar. Me libër shpie e ka sharë.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com