Wed. Oct 16th, 2019

VIDEO

U luajtën mbrëmjen e sotme 12 takimet e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së Europës! Lacio e Thomas Strakoshës, mposhti me përmbysje, 2-1 francezët e Ren, duke siguruar fitoren e parë.

Nuk ka falur Arsenali, që ka shpartalluar me rezultatin 4-0, Standartin e Mërgim Vojvodës. Fitore minimale edhe për Sevijan dhe Ajntrakt Frankfurtin. Ja të gjitha rezultatet dhe golat e ndeshjeve të orës 21:00:

REZULTATET:

Guimaraesh – Frankfurt 0-1

Ndicka 36′ 

Arsenal – Standard L. 4-0

Martineli 13′, 16′ , Uillok 22′, Sebajos 57′

Sevija – APOEL 1-0

Çiçarito 17′ 

Dudelanzh – Karabak 0-3

Zoubir 11′, Miçel 30′, Riçard 42′ 

Malmo – Kopenhagen 1-1

Rosenberg 55′ / Nielsen 45+5 (Autogol)

Lugano – Dinamo Kiev 0-0

Krasnodar – Getafe 1-2

Angel 36′ 

Trabzonspor – Bazel 2-2

Parmak 26′ / Vidmer 20′ 

Sporting L. – LASK 2-1

Felipe 59′, B.Fernandes 63′ / Raguz 16′ 

Rozenborg – PSV 1-4

Rosario 14′, Meling (autogol 38′), Malen 41′  

Lacio – Ren 2-1

Milinkoviç-Saviç 64′, Imobile 75′ / Morel 55′ 

Sëlltik – Kluzh 2-0

Edouard 20′, Elionusi 59′

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com