Berisha leh përsëri nga vila e Lalzit pas kallëzimit penal nga deputetët e PS: Edvin Surreli hap panik …

Berisha-a-800x450-1.png

Sali Berisha duket që papritur ka ndryshuar qëndrim lidhur me mesazhet e panikut që përcillte me postimet e tij në rrjetet sociale, por jo lehjet, i fshehur në vilën prej milioneri në Gjirin e Lalzit.

Një grup deputetëh të Partisë Socialiste kanë njoftuar se kanë depozituar kallëzim penal ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha. Sipas këtij grupi ish kryeministri po përhap panik dhe po punon me ligësi dhe këmbëngulje për të terrorizuar qytetarët.

“Ujë e gaz lotsjellës kundër shkelësve”, shpërthen Rama me tone të forta, paralajmëron qytetarët ç’do i presë ata që thyejnë rregullat e izolimit: Do ta pësoni keq

Ditën e sotme, mjeku i strukur Sali Berisha ka publikuar një mesazh drejtuar cdo shqiptari. Berisha bën thirrje të përqafojnë moton “JO panikut dhe PO regullave të kujdesit dhe mbrojtjës nga Covid19” por jo sikurse thotë qeveria por si sugjeron ai q¨w tani as që e mban mend se dikur ka qenë mjekë!

“Të dashur miq, koha që kalojmë është unike në jetën tonë. Një pandemi e rrezikshme nga covid19 ka rrokur Planetin dhe Shqipërinë. Në këtë beteje vendimtare për suksesin tonë, më shumeëse çdo gjë tjetër është sjellja dhe qendrimi ynë ndaj covid19!

Në betejën kundër covid19 çdo njeri nga ne duhet të hedhë poshtë me neveri dhe si shumë të rrezikshëm panikun që shpërndane si asnjë kryeminister në planet, madje as Kim Jong Uni, Edvin Surreli, i cili është i vetmi kryeministër në botë që nga sarajet e tij private ju drejtohet cdo dite qytetarëve duke mbjellë panik, terror psikologjik.
Ai në krizë halucinante mbush mesazhet e tij me aeroplana luftarakë, tanke, helikoptere, bomba, kamikaze, kufoma të pavarrosura deri dhe dite kjameti. Ai flet për tradhëtar dhe poston skena horror me të sëmure se japin shpirt apo që dergjen moribond në salla reanimacioni etj etj duke tmerruar kështu qindra mijra fëmije por edhe të rritur në këtë vend.

Ndaj ju ftoj miq, hidhni poshtë me neveri një fjalor të tille që mund të nxjerre nga goja vetëm një paranojak i degraduar dhe kurrë jo një njeri normal.
Paniku është në çdo aspekt një aleat i ngushte i virusit të kurorës.
Ai ju nxinë diten dhe u bën ju shumë here me të mundueshme masat që ju merrni në luftën kundër Covid19.
Paniku ka pasoja shumë të rënda në shëndetin tuaj mendor, rrenon cilesinë e jetës dhe krijon psikoza të renda fobike tek fëmijët tanë por edhe tek gjithë të tjerët.

Paniku ju provokon dhe shtyn ju qytetarëve të përgjegjshëm që nën ndikimin e tij te merrni vendime të cilat herë herë mund të kenë pasoja tejet të hidhura.
Une ju ftoj ju të dashur miq, që si njerez normal të përgjegjshëm që duam veten tonë, prinderit, fëmijët, nipërit, mbesat, miqtë, shokët, komshinjte, komunitetin dhe shoqërine tone t’i themi:
Po kujdesit dhe masave mbrojtese, të respektojne higjenën personale, të kufizojmë në maksimum levizjet, të shmangin çdo grumbullim dhe kur dalim për nevoja të pashmangshme të ruajme distancen se paku 1 metër nga tjetri në rrugë apo në radhë.

Keto rregullla vërtet janë të mërzitshme, imponojnë dhe privacione por dobia e tyre është e jashtëzakonshme dhe në fund do ndjehemi të gjithë krenar për atë që bëmë me misionin shpëtimtar që permbushëm për veten tonë, me të dashurit tanë dhe mbarë shoqërinë.
Zoti u bekoftë ju miqtë e mi, familjet tuaja dhe mbarë shqiptarët”, shkruan Berisha.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com