Doktor “Vdekja”: Rama i ka dhënë dritën jeshile koronavirusit, të infektojë sa më shumë. Në Vlorë janë me qindra t

berisha-2-600x338-1.jpg

Sali Berisha, i pagëzuar këto kohë si Doktor “Vdekja”, thotë se Edi Rama i ka hapur rrugë koronavirusit në Vlorë, të infektojë sa të dojë.

Sipas tij, në Vlorë janë infektuar me qindar persona, nga 4 personat e zyrtarizuar sit ë infektuar.

Postimi i Doktor “Vdekjes”

Edhe ne Vlore deputeti i jep drite jeshile covid19: -infekto sa te duash se nuk te gjurmojme!

Miq, pas zbulimit te nje familje me kater anetar te semure me covid10 ne qytetin e Vlores, te cilet kane patur gjate periudhes se inkubacionit dhe semundjes qindra e qindra kontakte familjare dhe pune nuk eshte bere asnje tesim per te zbuluar te infektuarit e tjere nga covid19.

Ky qendrim kriminal, qe i jep liçence zyrtare covid19 te infektoje dhe semure sa me shume qytetare, eshte nje shkelje flagrante e Direktives te OBSH, e cila eshte dhe ligj i detyrueshem nderkombetar per çdo vend anetar te OKB.

Ky ligj detyron:

Testim, testim, testim!

Ky qendrim jashte çdo imagjinate i Edvin PPP Maskes dhe Ndrikull Hajni Maskes vjene vetem e vetem per shkak te mungeses se kiteve dhe tamponeve sepse per 85 dite te epidemise nuk u mor absolutisht asnje mase per perballimin e saj.

Nga data 15 dhjetor 2019 deri me 9 mars 2020 Shqiperia eshte vendi i vetem ne bote qe beri vetem nje test koronavirusi dhe shperthimi i epidemise e gjeti vendin me nje numer te kufizuar dhe qesharak kitesh per testin e covid19.

Kjo sepse edhe me daten 9 mars Edvin PPP Maska do te deklaronte me ze dhe figure se covid19 nuk perben ndonje rrezik per ne.

Duke denuar me ashpersine me te madhe lenien e qytetareve ne meshiren e virusit, te cilin narkoqeveria nuk do qe ta zbuloje aty ku fshihet, i bej thirrje OKB te ndeshkoje narokqeverine e korruptuar te Edvin PPP Maskes per shkeljen flagrante te ligjit nderkombetar.

Gjithashtu ju bej thirrje OBSH dhe vendeve partenere e mike te na ndihmojne me kite dhe mjete mbrojtese per personelin mjekesor sepse infektimi i ketij personeli rrezikon te behet masiv! sb

“Miredita doktor ! Uroj qe te jeni mire familjarisht ! Nga burime te sigurta afer mediave lokale te infektuarit ne Vlore jane me dhjetera . Gazetareve ju eshte imponuar censure ! Ju uroj te keni shendet te mire , ju dhe familja juaj ! Me respekt!”

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com