Infektohet me Covid 19 drejtori i Urgjencës, Skënder Brataj

Skender-Brataj-1.jpg

Koronavirusi ka prekur edhe drejtorin e Urgjencës, Skënder Brataj.

Lajmin e ka konfirmuar ministria e Shëndetësisë e cila bën me dije se Brataj është vetëizoluar në shtëpi në gjendje të stabilizuar shëndetësore.

Ndërkohë në një shënim në facebook, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, i uron doktorit që ta kalojë sa më lehtë këtë situatë dhe t’i bashkohet sa më shpejt, i shëruar plotësisht, ekipit që po lufton çdo ditë me koronavirusin.

“Dr. Skënder Brataj është konfirmuar pozitiv ditën e sotme pas kryerjes së analizës per Covid19. Deri tani gjendja e tij paraqitet e stabilizuar dhe Dr. Brataj ndodhet në vetëizolim, në shtëpinë e tij.

Uroj me shpirt ta kalojë sa më lehtë këtë situatë dhe t’i bashkohet sa më shpejt, i shëruar plotësisht, ekipit tonë që po lufton çdo ditë me këtë armik!”- shkruan Manartirliu në facebook.

Skënder Brataj është pjesë e Task Forcës pranë Ministrisë së Shëndetësisë për koronavirusin. (TemA)

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com