Ballina Aktualitet A dini se çfarë do i bënin në Europë apo Amerikë?! Shkeli...

A dini se çfarë do i bënin në Europë apo Amerikë?! Shkeli ligjin, kundërshtoi, goditi dhe fyeu policët: Mos më prek të

16

Pas videos që qarkulloi e përgjysmuar me qëllimin e vetëm për të denigruar policinë, që zbaton ligjin dhe bëri xhiron e mediave ku tregohej dhuna e pretenduar që policia kishte ushtruar mbi 15-vjeçarin në Tiranë, është pezulluar nga detyra njëri nga policët, ndërsa tre të tjerët janë nën hetim.

G.N është efektivi që ka ushtruar dhunë mbi të miturin dhe është pezulluar nga detyra, ndërsa për 3 efektivët e tjerë që ishin në vendngjarje po vazhdojnë hetimet nga SHÇBA.

Video e 15 vjeçarit qarkulloi në rrjetet sociale, ku tregohej se si 4 policë mdaluan një qytetar jashtë fashës së oraritduke lëvizur me biçiklet te Liqeni Artificial, kur lëvizja në atë zonë ishte e ndaluar. Sapas deklarimit të vetë qytetarit, policia i kishte kerkuar të ndalonte dhe të zbriste nga biçikleta por ai sipas dëshmisë së tij nuk kishte ndaluar dhe kishte kundershtuar të zbriste nga biçkleta me pretendimin se kishte frik mos i’a sekuestroni. Pas kësaj, policët duke mos patur mirëkuptim e kanë zbritur me dhunë nga biçikleta, duke hasur në kundërshtimin e qytetarit dhe duke duruar fyerjet e tij: Mos më prekni me dorë i’u q**sha robt! Pas kësaj situata ka degjeneruar dhe njëri nga policët e ka qëlluar disa herë me shpulla!

Djali u arrestua dhe u dërgua në rajonin e policisë, ndërsa më pas ka qenë nëna e tij që ka shkuar ta marrë sepse sipas të dhënave djali ishte i mitur por në kontaktin e parë me policin ai nuk u dha dokument identifikimi duke pretenduar se nuk kishte.

15 vjeçari ka dalë nga rajoni pa shenja dhunë në trup, por në kyeçet e durëve nga shtërngimi i prangave,ndërsa është shprehur se edhe gjatë rrugës për në rajon policia e ka rrahur .