Ballina Aktualitet A do bjerë kasta 30-vjeçare pas ngritjes së SPAK? Ngjela i prerë:Ja...

A do bjerë kasta 30-vjeçare pas ngritjes së SPAK? Ngjela i prerë:Ja çfarë iu tha Rama të huajve dje

26

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, foli për raportin e OSBE/ODIHR në rukribën “Opinion”, në News 24. Ngjela tha se 30 qershori është domosdoshmëri për Shqipërinë, ndërsa shtoi se kryeministri Edi Rama shkoi tek ndërkombëtarët dhe ju kërkoi të anulonte zgjedhjet, por ata nuk e lejuan.

Më tej, avokat Ngjela u pyet nëse do të bjerë kasta 30-vjeçare, pas ngritjes së SPAK, duke thënë se rezistenca do të ishte një opsion abstrakt.

“Rezistenca e kësaj kaste është opsion abstrakt. SPAK është dhe për krimin e organizuar. Për korrupsionin shtetëror nuk do të ketë asnjë lëshim Rezistencae kësaj kaste është opsion abstrakt. SPAK është dhe për krimin e organizuar. Për korrupsionin shtetëror nuk do të ketë asnjë lëshim.Kjo situatë do mbarojë sapo të mbarojë Reforma në Drejtësi. “Të çmendurit” e kësaj situate janë të mbaruar. Do eliminohet korrupsioni 100%, do ikin gjithë të korruptuarit 100%%, sapo të fillojë SPAK, i cili do të fillojë këto ditë.”, u shpreh Ngjela.