Ballina Aktualitet A ka nivel Zhaku-lluku për të kuptuar mesazhin e shkrimit të...

A ka nivel Zhaku-lluku për të kuptuar mesazhin e shkrimit të Amarildo Pregapucës për Enver Hoxhën që proteston… po

26

E mbani mend Zhakun një idiote që njihet si blogere seksi vetëm se ështe idiote me gjithçka që flet dhe tregon. Sot Zhaku ose gazetarja e seksit që të habit me gjetjet e saj…për kurverinë, gjenë hapsirë në mediat bordello ku mund të promovohet për moral. Ajo ka reaguar pas letrës së publikuar nga këngëtarja Rezarta Shkurta drejtuar dedikuar gjyshit të bashkëshortit të saj, ish-diktatorit Enver Hoxha.

Përmes një postimi në “Facebook”, Zhaklin thotë se sikush duhet të ftojë Rezartën të lexojë ndonjë libër dhe të kuptojë më shumë, pasi nuk ka turp që promovon ende Enverin.

Sipas seksistes propaganda të tilla duhen dënuar me ligj dhe katundaret duhen ulur poshtë.

“Dikush te ftoje Rezarta Shkurten te lexoje ndonje liber qe te kuptoje bullshitat qe promovon dhe ndan ne IG e saj, meqe nuk ka turp qe promovon ende Enverin. Sipas mendimit tim, propaganda te tilla duhen denuar me ligj. Nuk kam bere ndonjehere reagime publike per personazhe te njohura, por kjo ishte e tepert, e shemtuar, injorante, jo empatike dhe shume, shume epitetet te tjera qe mendoj por nuk mund te shkruaj. Poshte katundaret”, shkruan Zhaklin.

Mirpo Zhaku sekse në fakt fyen dhe ta shpif që në pamje kur nuk e kuptojmë se për cilët katundar e ka fjalën, se mesa dimë kjo është shtatë breza ne gen katundare, apo për ato katundar që nuk e kanë shtypur mirë dhe ajo akuzon të gjithë shqiptarët… se nuk dinë të bëjnë seks.

Nëse e ka për Rezartën apo bashkëshortin e saj Zhaku e ka gabim, nëse e ka për shkruesin e letrës ai nuk është katundar, por qytetar në disa breza, quhet Amarildo Pregapuca jeton në Londër , djali i dy mësuesëve e të mrekullueshëm, të persekutuar nga sistem, poet dhe kritik letrar dhe nuk është shoku i Zhakut .

Kurse shkrimi i tij nuk është letër por klithme e dhimbshëm për demokracinë bordella që na dhuruan komunistët xhaketëkthyer. Ndaj Zhaku mos u merr me punë që nuk të takojnë dhe nuk i di, por kur të kesh kohë, pasi të shqepesh na thuaj se kush di të bëjë seks që të shkrinë, apo të nxinë. /Ekskluzive.al

.