Ballina Aktualitet Alfred Lela gjen biçikletën që humbi tek Teatri: Ka njerëz të mirë...

Alfred Lela gjen biçikletën që humbi tek Teatri: Ka njerëz të mirë ky vend, ja kush ma ktheu

21

Gazetari Alfred Lela ka gjetur biçikletën që e humbi ditën e djeshme tek Teatri Kombëtar ku u shoqërua dhe për në Polici.

Lela bëri sot thirrje për të gjetur biçikletën pasi e kishte blerë me kursime 1200 euro dhe pikërisht një i moshuar vendosi t’ia kthejë.

Gazetari thotë se më shumë se për biçikletën u gëzua dhe sepse Agush Karameta i tregoi cilët ishin ata që protestonin dje tek Teatri. Në fund Lela nuk kursen as një ironizim për Sandër Lleshajn dhe dhunën e ushtruar dje ndaj tij.

STATUSI NGA ALFRED LELA

Me Agush Karameten, qe me gezoi shume sot jo vetem se me ktheu bicikleten, por me shume se me tregoi se cilet ishin njerezit qe ishin dje ne rruge per te protestura per Teatrin.

Po marr pensionin me tha, kur e telefonava. Kur e takova mesova se edhe agjeronte. Me ftoi ne shtepi dhe folem per ate qe te dy kishim deshmuar dje.
Ka njerez te mire ky vend qe quhet Shqiperi!
Faleminderit Agush! Faleminderit te gjitheve qe me keni shkruar dje dhe ma keni bere me te lehte dhunen e bravoçunave te Heneral Leshit!