Ballina Aktualitet Alfred Peza e thotë hapur: Ja si Ilir Meta nxori blof Kryemadhin,...

Alfred Peza e thotë hapur: Ja si Ilir Meta nxori blof Kryemadhin, Berishën dhe Lulzim Bashën

28

Sekretari i PS Alfred Peza ka reaguar pas deklaratave të presidentit Ilir Meta lidhur me aktualitetin politik në vend.Peza shprehet se nuk ka patur asnjë skenar për të djegur Parlamentin. Reagimi: A e mesuat me ne fund edhe nga goja e Ilir Metes, se ne Shqiperi nuk kishte asnje shans per ate qe Monika Kryemadhi, Sali Berisha dhe Lulzim Basha kane 6 muaj qe na e servirnin si “revolucion popullor”?!

“Kjo ka qene nje situate artificiale, ky polarizim nuk ekziston poshte ne shoqeri, nje antagonizem i orkestruar nga lart, per te mbajtur ne ngerc Shqiperine…”

Bravo. Braaavooo. Bravoooooooo….

A e shikoni qe nuk ka patur as skenar per te djegur Parlamentin dhe asnje shkak per te shtyre zgjedhjet e 30 Qershorit?!

Sepse “kjo ka qene nje situate artificiale”. Artificiale…