Barcelona-Messi, vjen vendimi që nuk pritej – Descript

20

Sulmuesi i Barcelonës Lionel Messi, kishte njoftuar drejtuesit e klubit se dëshironte të largohej.

Zhgënjimi më i madh i tij erdhi pas humbjes turpëruese 8 me 2 ndaj Byern Munchen në çerek-finalet e Champions League.

Sipas “Sphera Sports”, avokatët e Messit do të publikojnë një komunikatë ku do të konfirmojnë qëndrimin e argjentinasit në klubin katalanas deri në vitin 2021.

Gjithashtu, do të njoftohet se kontrata aktuale e Messit nuk do të rinovohet dhe numri 10 i Barcelonës do të jetë i lirë në qershor të vitit 2021.

The post Barcelona-Messi, vjen vendimi që nuk pritej appeared first on Descript.