Ballina Bota “Betohem për nënën time, ai po luan kundër nesh”! Videoja e Karim...

“Betohem për nënën time, ai po luan kundër nesh”! Videoja e Karim Benzema trondit Real Madridin

28

Barazimi kundër Borussia Mönchengladbach dhe kriza që po kalon skuadra nën drejtimin e Zinedine Zidane, vetëm disa hapa larg “greminës”, e bëjnë Real Madridin një fuçi të vërtetë baruti gati për të shpërthyer.

Gjithashtu sepse dje, në mes të pjesës së parë dhe të dytë, në tunel, ndodhi një bisedë mjaft e sikletshme midis francezëve Benzema dhe Mendy, shokë ekipi.

Sipas mediave iberike, sulmuesi francez i ka thënë shokut të tij të skuadrës: “Mos ia kalo topin Vinicius, unë betohem për nënën time, ai po luan kundër nesh”.

Nëse gjithçka do të konfirmohej në video, do të ishte një bombë gati për të hedhur në erë të gjithë klubin madrilen.