Ballina Kronike Ceremonia në Vlorë: Meta ëndërrondhe qesh me vete, tund këmbën mes Ruçit...

Ceremonia në Vlorë: Meta ëndërrondhe qesh me vete, tund këmbën mes Ruçit dhe Ramës: Kryeministri i çuditur ngre sytë n

21

Në ceremoninë e organizuar në kuadër të 100-vjetorit të Luftës Kombëtare të Vlorës Presidenti Ilir Meta është ulur mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi.

Me një dosje shënimesh në dorë, Meta shihet teksa tund këmbën i qeshur dhe i lumtur, ndërkohë që në sfond dëgjohet kënga ‘Vlora-Vlora’. Më pas shihet teksa shfryn.

Nga ana tjetër, kryeministri në siklet pranë Metës, vështron i hutuar rreth e qark dhe për një moment, ngre sytë nga qielli. Ndoshta i ka pyetur Zotin se si i’a mori mendët dhe bëri president ketë klloun që të tremb

Por shikoni videon për të kuptuar se çfarë ndodh: