Ballina Aktualitet Delirante dhe qesharake! Monika e Lalëzit: Ne do jemi “tritol” njerëzor që...

Delirante dhe qesharake! Monika e Lalëzit: Ne do jemi “tritol” njerëzor që do shkatërrojmë llumin e Ramës. LSI

26

Nga Durrësi ku shpërndau karta anëtarësie për të rinjtë e LSI, Monika Kryemadhi u shpreh se vendi nuk mund të mbahet peng nga një njeri dhe se LSI do që të bëjë Shqipërinë një vend evropian.

Delirante dhe qesharake, vazhdon të mbledhi “pionerët e fatosat” e lagjeve, shumica fëmijë të ish zyrtarve mediokër dhe hajdut të LSI dhe tu mbaj fjalime, për t’i bindur se po të vij ajo në pushtet rinia do jetë e lumtur dhe Durrësin do e bëjmë Gjiri i dytë i Lalzit

Ja broçkullat e Monit të Gjirit të parë të Lalzit:

“Durrësi di të durojë, por di edhe të ndëshkojë në momentin e duhur. Ne ftojmë të gjithë të rinjtë që të vijnë në Shqipëri dhe të ndryshojnë realitetin.

Në Durrës, ka beton, Durrësi përmbytet. Durrësi nuk ka nevojë për beton, s’ka nevojë për grupe interesi që janë të lidhura me krimin, por të jetë rrugë lidhëse që lidh shqiptarët me zhvillimin dhe Europën. Nuk mund ta bllokojë dot zhvillimin dot një njeri që do të bllokojë Shqipërinë dhe të ardhmen e rinisë shqiptare.

Ne kemi strategji të re për Durrësin. Durrësi nuk ka nevojë jo vetëm për durrsakët e vjetër, por edhe për dibranët, për skraparllinjtë, pukjanët, shijakasit e kushdo që jeton në në këtë qytet. Ne do jemi tritol njerëzor që do shkatërrojmë llumin e Ramës.

LSI do që të bëjë Shqipërinë një vend evropian, siç e meriton rinia shqiptare. Edhe pse në këto 30 vjet tranzicion ne kemi bërë gabime, por premtoj se tranzicioni në LSI ka marrë fund, por se ky tranzicion do marrë fund më 25 prill. Do shpopullojmë krimin nga Shqipëria e do popullojmë vendin me të rinjtë e të reja”.

Natyrisht nën drejtimin e fëmijëve të saj, që shkollohen me 160 mijë paund në vit në Londër, me parat e vjedhura të Monikës dhe bashkëshortit të saj, që ka marrë rrugët e m*tit si President.