Ballina Aktualitet Demokratët e frymëzuar nga Berisha, Basha e Mul Noka, rrahin administratorin e...

Demokratët e frymëzuar nga Berisha, Basha e Mul Noka, rrahin administratorin e Lazaratit

29

Një i ri me emrin Rediart Buzheri, bashkë me të atin Islam Buzheri, ka rrahur kreun e njësisë administrative të Lazaratit, Muharrem Basha.

Mësohet se Buzheri është militant i flaktë i Partisë Demokratike, dhe në profilin e tij në Facebook, mbizotëron ngjyra blu.

I riu është pjesë e strukturës së Forumit Rinor të Partisë Demokratike prej vitesh.

Në kopertinën e profilit të tij, aim ban foton e ish-kryeministrit Sali Berisha, të cilin e konsideron ‘burrë shteti’.

Ndërkohë, Buzheri, me anë të postimeve, shihet që ka marrë pjesë në të gjitha protestat e selisë blu.

Ai ka pozuar krah Lulzim Bashës, Flamur Nokës, dhe disa figurave të tjera të selisë blu.