Ballina Aktualitet “Doktor mortja” thirrje për protesta studentëve: Nesër pa ndalim, përgjigje dhëmbë për...

“Doktor mortja” thirrje për protesta studentëve: Nesër pa ndalim, përgjigje dhëmbë për dhëmbë kryepidemiologut të

20

Teksa pandemia ka intesifikuar përhapjen e saj, Sali Berisha ka bërë thirrje për protesta.

Ai thotë se nesër do të ngrihen të rinjtë kundër kryeministrit Edi Rama.

Për Berishën, studentët do të protestojnë pa ndalim sepse u mbyllën universitetet.

“Neser studentet ne protesten pa ndalim!

Kunder:

Aktit hakmarres te kryepidemiologut te Surrelit ndaj studenteve!

Mbylljes se universiteteve pa asnje paralajmerim.

Studentet i pergjigjen dhembe per dhembe armikut te tyre!

Te henen nise protesta studentore!

Mbeshtetje te plote studenteve!

Lexoni denoncimin e studentit dixhital. sb

Pershendetje dr 3 ditë para nisjes së Vitit të ri Akademik, Ndrikullat e qeverisë lajmërojnë mbylljen e Universiteteve! Studentët kanë paguar konviktet, kanë marë shtëpi me qera dhe po prisnin nisjen e Vitit Akademik. Kjo është pabesi!Protesta pa ndalim duke filluar nga dita e hene!”, thotë Berisha. (TemA)