Ballina Aktualitet E Paprecedent! Gjykata ngre akuzë të re për dënimin e Tahirit?! ...

E Paprecedent! Gjykata ngre akuzë të re për dënimin e Tahirit?! Reagon i “dënuari” … zbulon se çfarë d

35

Home . Aktualitet . E Paprecedent! Gjykata ngre akuzë të re për dënimin e Tahirit?! Reagon i “dënuari” … zbulon se çfarë do të ndodhë nesër

E Paprecedent! Gjykata ngre akuzë të re për dënimin e Tahirit?! Reagon i “dënuari” … zbulon se çfarë do të ndodhë nesër
Posted by: Zathur in Aktualitet, Kryesore 19 Shtator, 19

FacebookTwitterFlipboardFacebook MessengerWhatsAppViberCopy Link
Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është shpallur fajtor nga gjykata e Krimeve të Rënda duke u dënuar me 5 vite burg për veprën penale “Shpëdorim detyre”, akuzë që çuditërisht është përdorur nga gjykata pa patur asnjë provë apo akuzë nga prokurori për këtë vepër gjë që të bënë të dyshosh për një vendim qesharak dhe te pa precedent. Natyrish zoti Tahiri nuk do të kryej asnjë vit burg sepse me pranimin nga gjykata e gjykimit të shkurtuar atij i takojnë të kryej vetëm 3.4 vjet dhe gjykata i’a konvertoi ne sherbim prove.

Ai thotë që të presim deri nesër pasi do të sqarojë gjithçka.

Saimir Tahiri shprehet:Me sa kuptova, nuk jam kriminel dhe trafikant dhe jo pjesë e një grupi të strukturuar kriminal. Më lini ta përtyp, as qesh dhe as qaj dot. Nesër ju ftoj të mbajmë bashkë ca mendime. Mu duk një gjë e tipit, je i pafajshëm po sdimë ca të të themi. Më vjen keq që nuk iu them dot më shumë. Për dy vjet jam etiketuar si trafikanti më i madh i Shqipërisë. Sot Gjykata thotë jo nuk e ke bërë këtë por nuk e kuptova meqë kushërinjtë kanë përdurur emrin tim, unë kam bërë shëprdorim detyre. Iu ruajt zoti ju. Kjo është vetëm maja e betejës time. Prisni deri nesër se edhe mua më duhet kohë ta kuptoj këtë që ndodhi.