Ballina Bota E turpshme! Shihni si i riu i vjedh paratë të moshuarës teksa...

E turpshme! Shihni si i riu i vjedh paratë të moshuarës teksa ishte në çastet e fundit të jetës (Vido)

67

Një i ri është arrestuar nga policia në Britaninë e Madhe pasi u kap nga kamerat e sigurisë duke vjedhur paratë e të moshuarës që ai kujdesej.

Adam Brook, thërriti ambulancën pasi e moshuara që ai kujdesej Jackie Whie, ishte tepër e sëmurë. Por një gjykatë e Northampton Crown Court ka thënë se 33-vjeçari është kapur pak minuta para se të vinte ambulanca duke vjedhur të gjithë sendet me vlerë të moshuarës që po vdiste.

Familja e Whie, është e shkatërruar nga vdekja e saj dhe krimi i kryer, e për këtë arsye kanë kërkuar nga gjykata të marrin masat e nevojshme ndaj të riut. Ndërkohë, kjo e fundit ka dënuar me 28 muaj burg Jackie Whie.