Ballina Aktualitet Erdhi termeti tjetër apokaliptik…Parashikimet e “Baba Metavangës” i shet Çim Peka!

Erdhi termeti tjetër apokaliptik…Parashikimet e “Baba Metavangës” i shet Çim Peka!

27

“Baba Vanga”… Meta, ka bindur veten se tashmë nuk ka guru dhe parashikues t’ia kaloi. Pasi krijoj bindjen i yshtur nga gjithë farë zagari, ushtari, tallaqari dhe gomari, se është parashikus i madhe dhe pasi u fsheh prej 24 orësh te Gjiri i Lalzit apo i kurvave, sot vendosi të bëjë parashikimin e dytë të fuqishëm, për ti dhënë vetes titullin profet dhe shpëtimtarë.

Duke përdorin këshilltarzuzarin Çim Peka, vendosi t’i informonte (shpëtonte) shqiptarët nga rreziku i madh që u kanosej. “Baba Metavanga” lajmëron popullin e tij, se sot më 22 shtator në orën 23 e 30 duhet të braktisnin shtëpiat, sepse vinte termeti tjetër apokaliptik. Natyrisht që Baba Metavanga ka folur si gjithmonë në emër të grekut që komiunikoi dikur por që greku deklaroi se as emrin nuk i’a kishte dëgjuar, e jo më të kishte komunikuar.
Mirëpo greku nëse nuk komunikon me Liken komunikon me Çimin dhe Çimit i erdhi fati në dorë që përveç përfitimeve financiare që do merrte, për jetët e shpëtuar të njerzëve, do bëhej i famshëm si dama e dytë e Gurus “Baba Metavanga”.

Por parashikim ishte i gabuar dhe kemi frikë se ndihmësi i Matavangë do përgjigjet para drejtësisë për këtë mashtrim të rëndë, për të hapur panik në popull./Ekskluzive.al