Ballina Aktualitet “FBI ka marrë dosjet, janë gjetur shuma të mëdha parash”! Ngjela flet...

“FBI ka marrë dosjet, janë gjetur shuma të mëdha parash”! Ngjela flet për goditjen e “të mëdhenjve”

30

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, bëri një deklaratë të fortë në rubrikën “Opinion”, në News 24, teksa foli për SPAK dhe goditjen e korrupsionit në nivele të larta. Avokat Ngjela tha se janë mbledhur dosjet dhe ka nisur hetimi i tyre nga ekspertët e SHBA-BE dhe FBI. Sipas tij, ekspertët kanë marrë të dhënat nga të gjitha bankat e botës dhe kanë gjetur shuma të mëdha parash, madje edhe në Gjibraltar.

“Kam parë ligjin. Reforma ka mbështetjen e ndërkombëtarëve, e drejtojnë ata. Liderët e opozitës dhe të mazhorancës janë të kërcënuar. Dosjet janë marrë, kanë filluar. Ata e kanë marrë shumë seriozisht, kanë qenë ekspertët e tyre këtu, janë edhe ekspertët e FBI. Kanë marrë të dhënat nga të gjitha bankat e botës, kanë gjetur pare shumë të madhe, edhe në Gjibraltar kanë gjetur. Madje, dikush më tha që ato para do iu kthehen të gjitha shqiptarëve. Ky ishte një shtet i pakontrolluar, sigurisht që është vjedhur. Shqipëria është një hap larg shpëtimit”, tha Ngjela.