Ballina Aktualitet Fillon shembja e Teatrit Kombëtar! Lefter Maliqi dhe maliqët e tjerë bëjnë...

Fillon shembja e Teatrit Kombëtar! Lefter Maliqi dhe maliqët e tjerë bëjnë sehir por ama thirrje për të rrëzuar

16

Ndërsa fadromat po rrëzojnë godinën e Teatrit Kombëtar, eksponentë të opozitës kanë mbërritur në bulevardin Dëshmorët e Kombit duke bërë thirrje për revoltë popullore.

Lefter Maliqi, deputet në Kuvendin e Shqipërisë i cili e mori mandatin pas dorëheqjes së pothuaj të gjithë deputetëve të PD-së, i ka bërë thirrje popullit shqiptar të ngrihet e të marrë zvarrë të gjithë parlamentin e ccdo institucion shqiptar I cili tashmë eshte ilegjitim.

“I gjithë populli të çohet e të marrë zvarrë këtë parlament, e çdo institucion” deklaroi Maliqi, ndërsa turma e njerëzve thërriste: Dorëzo mandatin, dorëzo mandatin.

Sipas Maliqit opozita shqiptare ka bërë pakt për Teatrin Kombëtar…