Ballina Aktualitet FOTO/ Berisha status për vendimin e Tahirit, juristi Romeo Kara nuk i...

FOTO/ Berisha status për vendimin e Tahirit, juristi Romeo Kara nuk i kursen akuzat: Kur do bëhesh burrë sa Tahiri…!

35

Sali Berisha ka reaguar përmes një statusi, menjëherë pas vendimit të Gjykatës së K.rimeve të Rënda, për ish ministrin Tahiri, duke e cilësuar vendimin si të turpshëm.

I menjëhershëm ka qenë dhe reagimi i juristit Romeo Kara, i cili e akuzon Berishën se po i shmanget gjykimit për megaaferën “CEZ”, për të cilën juristi e thekson se i ka të gjitha provat që dëshmojnë implikimin e tij në këtë skandal dhe të presidentit aktual Ilir Meta.

Statusi i plotë juristit:

Bashkohem plotesisht me mendimin tend qe narkoprokuroria luan me provat.

Per mendimin tim, prokuroria edhe e shmang veten me qellim nga investigimi dhe marrja e provave.

Prokuroria ka shume me gjate se procesi i Tahirit qe mban peng procesin e privatizimit te OSSH-se te bere mysybet nga vete ti.

Eshte kjo prokurori qe pretendon se nuk po gjen dot Nuel Kalajn, qe mori 6.8 mil euro qe fluturuan teresisht nga banka menjehere pasi u krye privatizimi në qershor 2009.

Kur do behesh të pakten burre sa Tahiri, e të kerkosh vete qe ceshtja të shkoje ne gjykate?

Te ceshtja e dyte do kemi dhe Liken dhe nuk do jesh vetem.

Provat per ty i kam une, keshtu qe mos e ki merakun e prokurorise.

Kush ka pak mend në koke e kupton shume mire se sa i lumtur je ti qe nuk u denua Tahiri.

Shfaqja akoma nuk ka filluar seriozisht.

Drejtesia e vertete do filloje me ty./Ekskluzive.al