Ballina Aktualitet Fshehën ngjarjen e rëndë, gjykata lë në b urg 3 të akuzuarit...

Fshehën ngjarjen e rëndë, gjykata lë në b urg 3 të akuzuarit për v rasjen e teknikut të kondicionerëve

26

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatë së Shkallës së Parë, e cila caktoi masën “a.rrest me b.urg’’ për Bujar Kusin, Ferdinand Bakallin dhe Ali Sulën.

Avokatët e të pandehurve kërkuan revokimin e vendimit për dënimin e këtyre 3 personave, të cilët u gjetën fajtorë për moskallëzim dhe pengim të zbardhjes të së vërtetës për v.rasjen e teknikut të kondicionerëve Indrit Çelaj.

Bujar Kusi, Ferdinand Bakalli, Ali Sula dhe Lorenc Veliaj janë dënuar me b.urg nga Gjykata e Shkallës së Parë.

Ky i fundit mori përsipër fillimisht autorësinë e k.rimit, por zbuloi se Çelaj u v.ra nga Griseldo Kusi. Për këtë ngjarje, Luan Çaka është dënuar me a.rrest shtëpie.