Futbollistit i bëhet tamponi/Cristiano Ronaldo del më në fund negativ, gati të lërë izolimin – Descript

25

Ronaldo ka rezultuar më në fund negativ në tamponin e radhës që i është bërë për të verifikuar gjendjen e tij nga koronavirusi.

Ylli i Juventusit u prek nga koronavirusi teksa ishte grumbulluar me Kombëtaren e Portugalisë në 13 tetor, ndërsa humbi disa ndeshje të rëndësishme të Zonjës së Vjetër, përfshirë edhe atë me Barcelonën, shkruajnë mediat italiane. 

Klubi sot ka njoftuar që Ronaldo ka rezultuar negativ dhe është gati të kthehet në stërvitje, pasi ai gjatë gjithë kohës ka qenë asimptomatik.

The post Futbollistit i bëhet tamponi/Cristiano Ronaldo del më në fund negativ, gati të lërë izolimin appeared first on Descript.