Ballina Bota I bëri thirrje republikanëve të pranonin humbjen, Trump i përgjigjet Bolton: Një...

I bëri thirrje republikanëve të pranonin humbjen, Trump i përgjigjet Bolton: Një nga njerëzit më budallenj me të cilët

15

Presidenti Donald Trump i është përgjigjur John Bolton, duke e quajtur ish-këshilltarin e tij të sigurisë kombëtare “një nga njerëzit më budallenj në qeveri” dhe “një drogë të vërtetë”.

Bolton, i cili është bërë një kritik i ashpër i presidentit që kur u largua nga posti i tij në shtator 2019, u kërkoi udhëheqësve të GOP të pranojnë dhe t’i shpjegojnë mbështetësve të tyre rezultatin e zgjedhjeve presidenciale në vend që të vazhdojnë të qetësojnë presidentin, kur ai promovon pretendime të pabazuara të mashtrimit të votuesve.

“Unë mendoj se është shumë e rëndësishme që udhëheqësit në partinë Republikane t’u shpjegojnë votuesve tanë, të cilët nuk janë aq budallenj sa demokratët mendojnë, se, në fakt, Trump ka humbur zgjedhjet dhe se pretendimet e tij për mashtrim zgjedhor janë të pabazuara”, tha Bolton sot.

“Fakti është që ne kemi parë procese gjyqësore në të gjitha shtetet kryesore të fushës së betejës dhe kanë dështuar në mënyrë të vazhdueshme. Tani për tani fushata Trump po bën ekuivalentin ligjor të grumbullimit të qindarkave”, shtoi Bolton.

Pasi luajti golf në klubin e tij privat në veri të Virxhinias, Trump iu përgjigj fjalëve të Bolton përmes një shënimi në Tëitter.

“John Bolton ishte një nga njerëzit më budallenj në qeveri, që unë kam pasur ‘kënaqësinë’ të punoj me të Një djalë i shurdhër, i shurdhër dhe i qetë, ai nuk shtoi asgjë në Sigurinë Kombëtare përveç: ‘le të shkojmë në luftë.

Gjithashtu, lëshoi ​​në mënyrë të paligjshme shumë Informacione të Klasifikuara. Një droge e vërtetë!” përfundoi Trump.