14/05/2020

Ik moj injorante! “Intelektualja” Albërije Hadërgjonaj sulmon ministren Spiropali dhe “gradon” kolos t

Alberie-Hadergjonaj-702x420-1.jpg

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, sot qetësinë gjatë seancës plenare në Kuvend ka folur dhe për artistët në përdorim të PD-së. Gjatë një debati me deputeten e opozitës, Rudina Hajdari, Spiropali ka shpërthyer në akuza ndaj tyre. Kjo deklaratë nuk është pritur fare mirë as nga këngëtarja e “madhe” Albërije Hadërgjonaj, e cila ka reaguar përmes një postimi në rrjete sociale.

“Po ik moj injorante, u bëre ti të tregosh për artistët që kanë dhënë shpirt në atë teatër. Ik shko rri me kalamajt e ty, se për atë punë je. Mos u merr me kollosat e artit. Në vend të ngresh zërin për të drejtat e artistëve, ti han M… për artistat”,-shkruan Hadërgjonaj.

Nuk kuptohet se për cilët artistët e ka fjalën sepse ata që kanë dhënë shpirt dhe u ka dal shpirti në atë teatër janë për teatër të ri.

Siç duken bathet “intelektualja” Alberie nuk e di, se kjo injorantia është ministre nuk është këngëtare,nga ata që nuk dinë të shkruajnë emrin e tyre dhe e shtyjnë jetën duke reklamuar gj*ks dhe b*thë kudo që janë./Ekskluzive.al

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com