Ballina Aktualitet Ilir Meta duke shfrytëzuar maksimalisht lirinë: Pas qenit shpëton një mace…nën çadër...

Ilir Meta duke shfrytëzuar maksimalisht lirinë: Pas qenit shpëton një mace…nën çadër si Gaddafi (Foto+Video)

29

Tani kur Meta është dejt fundit të tij politik, ka marrë vendimin e rëndësishëm: Të shfrytëzoi lirin e mbetur dhe të shëtisi ditë e natë nëpër male, fusha, dete e brigje me çadër e me shkop, njëlloj si Gaddafi kur priste Lulzim Bashën, nën çadrën e madhështore në terrent ose si Enveri kur udhëtonte nëpër Shqipëri dhe bënte pushime rrugës ku e priste çadra, karriket dhe trupërojet që i bënin fresk. Të gjitha këto guida dhe suita që e shoqërojnë janë me parat e popullit.

Presidenti në arrati mund ta quajmë…është kthyer në një antarë i shoqatës: “Mbroni Sashën kur t’i marrin banjon në Gjirin e Lalzit”. Nxënësi i dobët Ilir e ka nga halli dhe aq shumë është i çoroditur sa tufa e maceve i duket si buqet lulesh, e duke bërë një status vërtet qesharak, kërkon tu tregoi qytetarëve dhe jo maceve, se sa “bamirës dhe i dhëmbshur” është!

Një mëngjes me një “buqetë” macesh, gjithmonë relaksues! Ato janë të dashura dhe ledhatare. Por ka edhe ndonjë guximtare që ngjitet lart, pa llogaritur rrezikun në kthim. Unë qëllova aty, për t’ia bërë të lehtë zbritjen.
Ju uroj një fundjavë të këndshme dhe të mbarë! /Ekskluzive.al

Image result for lulzim basha gaddafi

Kliko linku për videon
https://www.facebook.com/ilirmetazyrtar/videos/365720904317571/?t=3