Ballina Aktualitet “Jam ministri kampion”, vjen reagimi i parë nga PS-ja pas deklaratës së...

“Jam ministri kampion”, vjen reagimi i parë nga PS-ja pas deklaratës së bujshme nga Saimir Tahiri

50

Ministrja për marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali e ftuar në emisionin ‘Kjo javë’ ka komentuar vendimin që dha dje gjykata për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, duke rikthyer nga e para çështjen.

“Ai ka shprehur gjithmonë se ka qenë dhe mbetet ‘ministri kampion’. A është ministër kampion?”, është pyetur ministrja nga moderatorja.

“Askush s’mund t’ja mohojë Tahirit, punën e tij, energjinë në PS, si kryetar i Tiranës, apo ministër i Brendshëm. Nuk mund t’i gjykojmë bardhë e zi Njerëzit. Të gjithë njerëzit kanë dritëhijet e tyre. Saimir Tahiri, duke qenë një njeri energjik dhe produktiv, padyshim ka të tijën. S’mund të mohojmë atë që ka qenë dhe ka bërë Tahiri vetëm për këtë rast apo për këtë çështje.”-tha ajo.