Kjo është e ardhmja e Armando Sadikut – Descript

20

Armando Sadiku me shumë gjasa do të luajë në ligën e parë të futbollit.

Mediat e këtij vendi raportojnë se është arritur akordi mes bomberit të kombëtares kuqezi dhe klubit të Samsunspor që këtë vit u ngjit në kategorinë e dytë të futbollit turk dhe synon rikthimin e menjëhershëm në elitë aty ku luante para disa vitesh.

Mediat në Turqi e bëjnë fakt të kryer transferimin e Sadikut me parametër zero te Samsunspor. Në ligën e parë turke Sadiku do të ketë si rival shokun e tij në kombëtare Sokol Cikalleshi që luan me Akhisarspor por edhe Gentian Selmanin e David Domgjonin që aktivizohen te Menemenspor.

The post Kjo është e ardhmja e Armando Sadikut appeared first on Descript.