Ballina Aktualitet Lehsi i përzënë nga PD, Biberaj, kthehet në stallë me probleme, shpif...

Lehsi i përzënë nga PD, Biberaj, kthehet në stallë me probleme, shpif dhe shanë me “liber shpie” Ramën dhe vo

36

Ish-deputeti i PD-së, Aleksandër Biberaj një reagim të ashpër në rrjetet sociale shprehet se nëse Edi Rama fiton mandatin e tretë qeverisës, do të përbënte një shkatërrim përfundimtar të kombit shqiptar.

Biberaj shton se të gjithë zyrtarët që kanë qeverisur në këto 8 vjet pushtet të Partisë Socialiste do të japin llogari për të gjitha krimet që kanë kryer në dëm të qytetarëve dhe interesit kombëtar.

Por ky pervers pushtetesh mendon se shqiptarët kanë harruar gjëmat që i ka bërë ky lango me deformim intelektual dhe shpellari Saleh Rama Berisha si shërbëtorë i qeverive më të korruptuara dhe kriminale që ka patur ndonjëherë Shqipëria, njëra rrëzuar me revoltë popullore, si regjimi i Hoxhës dhe tjetra me shqelmat e votës plebishitare.

Deformimin psiqik të tij i’a u faturon njerëzve që mendojnë ndryshe nga ky gjiriz i ri rruge, që kërkon tu imponoi shqiptarve ëndrrën e plehrave të larguar përjetësisht nga pushteti. Madje, ky palaço hedh dhe akuza pa asnjë bazë kundër drejtësisë, që qenka kapur nga Rama dhe ëndërron se shqiptarët do i riciklojnë mbetjet e pariciklueshme të këtij mjerani, që të na kthejnë drejtësinë e Salehut, se vetëm ajo mund ta dënoi Ramën.

Natyrisht, gjithëkussh do përgjigjet nëse ka berë krime, por kurë më, me prokuror djhe gjyqtarë partie që shumë shpejt do japin llogari. Ndërsa amerikanët, BE dhe europianët janë me drejtësinë e re dhe nuk e dimë se ku i ka gjetur ky lehës amerikanët dhe europianët antiroformës në drejtësi dhe antirama. Gjëndja e tij psiqike qënka vërtet e rënduar, që kur krimet e Berishës i trillon si vepra të Ramës dhe shikon ëndrra dhe kapkan paranoja.

Rama paska shit Mirovicen dhe detin thotë kllouni, a thua se po lehe në FB njerzit u besojnë qenve. Rrotacioni bëhet kur do populli me votë dhe kurrë me ato që populli i ka përplasur me grushta e shqelma për tokë. Shqiptaret u larguan nga vandali Berisha dhe vandalët e mbetur rrugëve me mijëra nga 97 e deri sot dhe as q¨krahasohen me të larguarit në këto tetë vjetë.

Ja postimi i lehsit Biberaj qe do e marri shumë shpejt përgjigjen nga qytetarë dhe jo nga soj i tij, klysh bythlëpirës të pushteteve kriminale, i cili orgjinën e tij rurale shpellare dhe të gjitha veset dhe vetitë e sojit të tij i’a u faturon socialisteve, (rilindas, disa krijesa inferiore dhe te kompleksuara nga origjina e tyre thellesisht rurale, te pa-arsimuar dhe me diploma fallco, bujkroeber te koheve moderne)./ Ekskluzive.al

EDI RAMA PER 4 VITET E ARDHESHME E KA VENDIN NE BURG PER KRIMINALIZIMIN E POLITIKES DHE SHKATERRIMIN RRENIMIN DHE BRAKTISJEN MASIVE TE SHQIPERISE!

Te dashur miq,

Ka disa kohe qe disa sahan-lepiresa te ulet dhe sharlatane te te gjitha ngjyrave dhe deformimeve psiqike, intelektuale dhe fizike, disa hajdute dhe perfitues ordinere te vjedhjeve dhe abuzimeve te tmerreshme te pushtetit 8-vjecar te rilindjes, disa krijesa inferiore dhe te kompleksuara nga origjina e tyre thellesisht rurale, te pa-arsimuar dhe me diploma fallco, bujkroeber te koheve moderne, po i bien tam-tameve per nje mandat te trete te Edi Rames, gje qe do te perbente nje shkaterrim perfundimtar te kombit shqiptar.

I’u them ketyre hajduteve se ata me rrotacionin politik do te japin llogari per te gjitha krimet qe kane kryer gjate ketyre 8 viteve ne dem te qytetareve dhe interesit kombetar. Edi Rama eshte simbIol i krimit, korrupsionit, mafies, anti-shqiptarizmit dhe shitjes se territoreve shqiptare ndaj grekut (detit) dhe tokes (Mitorvices) ndaj serbeve.

Njeriu qe shkaterroi Shqiperine per 8 vite, qe degdisi ne emigracion me shume se 600.000 shqiptare, qe shkaterroi kulturen dhe trashegimnine kultuore dhe historike te Shqiperise dhe shqiptareve, qe shkaterroi arsimin dhe mjekesine, ekonomine, turizimin dhe biznesin, njeriu i marreveshjeve te fshehta anti-kombetare me Vucicn dhe Karamanlisin, e ka vendin vetem ne burg me te gjithe shoket dhe miqte e tij te idealeve 30-vjecare.

Nuk ka veting dhe drejtesi te deformuar apo te kapur qe e shpeton Edi Ramen nga ndeshkimi juridik, moral, patriotik dhe popullor. Ai duhej te ishte ndeshkuar qe kur nuk la gje pa vjedhur dhe pa shkaterruar ne Bashkine e Tiranes duke prishur cdo park dhe hapesire te gjelber per interes te mafies se ndertimit e cila e beri kryeminister, por fatkeqesisht disa marreveshje okulte shumengjyreshe e shpetuan.

Ka ardhur kohe qe ai nuk duhet te kete me shpetim, pasi ora e drejtesise popullore por edhe e asaj amerikane dhe europiane po afron. Nje njeri i pa-arsimuar, i pa-edukuar, pa-lexuar, i diagnostikuar qe 14-vjec me kartele skizofrenie (rast i vecantene ne mjekesi pasi skizofrenia si semundje kronike shfaqet mbi moshen 18-vjecare), duhet ndeshkuar me ligj per krimin, korrupsionin dhe shkaterrimin e Shqiperise.

Ndeshkimin ligjor-juridik te Edi Rames dhe sektit te tij primitiv, tribal, pervers dhe kriminal e kerkon sot cdo shqiptar dhe nderkombetar, prandaj vullneti i tyre dhe i ZOTIT duhet cuar vend! Shqiperia do te fitoje pavaresishr ketyre kellirave dhe mbeturinave te kombit tone, pasi ne jemi nje KOMB VITAL! GOD BLESS ALBANIA AND ALBANIAN PEOPLE!