Ballina Aktualitet LSI nis fushatën, Ilir Meta figura qëndrore. Përdoret foto e presidentit për...

LSI nis fushatën, Ilir Meta figura qëndrore. Përdoret foto e presidentit për të ‘joshur’ elektoratin

22

Lëvizja Socialiste për Integrim ka ndezur motorët e fushatës elektorale për zgjedhjet e 2021-shit.

Në një postim në rrjete sociale LSI Durrës ka përdorur foton e presidentit Ilir Meta, për të ndarë një mesazh ku thekson se nuk janë zgjedhje për 4 vitet e ardhshme por për të ardhmen e vendit.

“Edhe 1000 vite të tjera LSI.

Kjo betejë nuk është thjesht politike. Është mision. Nuk janë zgjedhje për 4 vitet e ardhshme por për të ardhmen e vendit.

Për punësimin e të rinjve, për ndalimin e eksodit dhe shpopullimit, për të ndalur largimin e trurit të vendit, që rinia jonë e mrekullueshme ta ndërtojë këtu të ardhmen e vet.

Që sovraniteti t’i përkasë vetëm popullit, popullit dhe vetëm popullit. Dhe të kemi një qeverisje të popullit, nga populli dhe për popullin”, thuhet në postim.

Meta ka qenë kryetari i LSi deri përpara se të zgjidhej president, por si duket ai për LSI vijon të jetë një figurë kryesore që ndikon te elektorati.