Ballina Aktualitet Lulzim Basha i çoroditur, mbledh aleatët opozitarë pa opozitë për t’i thënë...

Lulzim Basha i çoroditur, mbledh aleatët opozitarë pa opozitë për t’i thënë “jo” tryezës me Ramën pë

34

Zbardhet takimi i Lulzim Basha me aleatët opozitarë pa opozitë, që askush se di nëse kanë 100 përkrahsa. Burime pranë takimit bëjnë të ditur se partitë e vetëquajtura opozitare në rrugë, jashtë sistemit kanë refuzuar ftesën e kryeministrit Edi Rama për dialog politik, me qëllim hartimin e një Reforme të re Zgjedhore.

Mësohet se brenda kampit opozitar ka dakordësi që të zgjidhet më parë kriza politike dhe më pas palët të ulen në një tryezë të përbashkët për Reformën Zgjedhore. “Reforma zgjedhore të bëhet pas zgjidhjes së krizës”, mësohet të jetë shprehur kryetari i PD në mbledhjen me krerët e partive të koalicionit opozitar. Është për të ardhur keq ku janë katandisur, duke humbur dhe arsyetimin normal, duke mos kuptuar se në krizë është kjo lloj opozite, që nëse vazhdon të shikoj ëndrra, shumë shpejt do shkrihet për të mos u ngritur kurrë më./ Ekskluzive.al