Ballina Aktualitet “Me Ramën jemi të fundit në çdo fushë”! Basha qesharak: Paralajmëron se...

“Me Ramën jemi të fundit në çdo fushë”! Basha qesharak: Paralajmëron se kur të vij ai në pushtet ndihmë eko

16

Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetet sociale ka publikuar shifrat e ndihmës ekonomike në vendet e rajonit dhe thotë se Shqipëria është e fundit.

Sipas Bashës kjo nuk do të zgjasë gjatë, pasi opozita të vijë në pushtet.

‘Me Ramën jemi të fundit në çdo fushë, përfshirë ndihmën direkte për ekonominë. Por jo dhe shumë gjatë! Bashkë do ta shërojmë Shqipërinë, do të ndihmojmë financiarisht çdo familje shqiptare dhe do të sjellim shpresë të re për vendin.’-shkruan Basha.

Poshtë Basha paraqet një grafik që nuk tregon asgjë, por shumën që paguan një shtet ballkanik për të mbuluar papunësinë dhe sa më e lartë është papunësia, aq më i madh është buxheti si në rastin e Kosovës që renditet e dyta pas Serbisë.

Ky grafik e bënë edhe më qesharak Lulin që publikon mashtrime duke fyer partinue që p¨rfaqëson që kërkon të nrihet aty ku nuk ka zot që e ngrenë. /Ekskluzive.al