Ballina Aktualitet Mero Baze: Kush i del në krah atij që Meta e përdor...

Mero Baze: Kush i del në krah atij që Meta e përdor si “zagar gjahu”, do trajtohet njësoj si ai

25

Botuesi i gazetës TemA, Mero Baze, ka reaguar pasi nga disa gazetarë pranë Ilir Metës, ka nisur një fushatë në mbrojtje të Tedi Blushit, sikur ky i fundit është viktimë e sulmeve të medias.

Ndërkohë që është e kundërta, pasi Blushi po përdoret nga Meta për të sulmuar gazetarët kritikë me presidentin.

“Askush nuk kërkon solidaritet nga medie dhe gazetarë që janë dakord me fushatën linçuese të Ilir Metës ndaj gazetarëve përmes zëdhënësit të tij.

Por kushdo që i del në krah këtij zagar gjahu të presidentit, që ua vërsul gazetarëve, do trajtohet njësoj si ai.

Se mes të tjerash ka premtuar që do të na tmerrojë kur të vij në pushtet, por ka mbushur brekët pa filluar”, shkruan Baze.