Ballina Sport Messi fitoi para syve të tij çmimin e “Sulmuesit të vitit”: Reagimi...

Messi fitoi para syve të tij çmimin e “Sulmuesit të vitit”: Reagimi epik i Ronaldos po bën xhiron e rrjetin (Vid

31

Lionel Messi është fituesi më i ri i çmimit “Sulmuesi më i mirë i sezonit 2018-2019 në UEFA Champions League”.

Për të arritur te trofeu individual, argjentinasi mposhti konkurencën e sulmuesit të Juventusit, Cristiano Ronaldo dhe senegalezit të Liverpool, Sadio Mane. Por, ajo që tërhoqi vëmendjen e tifozëve ishte reagimi i portugezit, me Ronaldon që teksa dëgjoi emrin e kundërshtarin e pa me një përbuzje.

Gjithsesi, nuk mungoi edhe duartrokitja nga ana e 34 vjeçarit, i cili “harroi” për një moment rivalitetin me të.