Ballina Aktualitet “Meta ministër i Brendshëm”?! Nuk përmbahet Erion Braçe, i publikon foton Kryemadhit...

“Meta ministër i Brendshëm”?! Nuk përmbahet Erion Braçe, i publikon foton Kryemadhit dhe bën deklaratën bombë”:

16

Mbrëmjen e djeshme kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi tha se kryeministri i ardhshëm i Shqipërisë do të jetë Lulzim Basha, nëse Meta nëse do mund të bëhet ministër i Brendshëm. Pikërisht kjo deklaratë e Kryemadhit ka nxitur reagimin e ashpër të zv.kryeministrit Erion Braçe.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Braçe shkruan me ironi se Kryemadhi dhe Meta e kanë private Shqipërinë dhe veç ata kanë lindur për të kaluar me të ndenjura nga një karrige në tjetrën.

Jo vetëm kaq, por Braçe shkruan se ata po flasin për kriminelët dhe jo për popullin, madje me axhendë po i takojnë një për një e në grup.

“Koha është tani”/ Presidenti Meta paralajmëron trazira, publikon foton duke puthur flamurin dhe lëshon kërcënimin e fortë: Zgjidhja është reagimi, përballja dhe ndryshimi!
Postimi i plotë:

E KANE SHQIPERINE PRONE PRIVATE!

Nje here, ne televizionin e tyre thane se nga Presidenti do iki kur ti teket, domethene kur ti duhet pushtet edhe me shume, pra kryeminister dhe do behet i tille ose zevendeskryeminister por patjeter minister i Brendshem;

Heren tjeter, domethene dje, ne televizionin tjeter te tyre thane se po te doje te behet minister i Brendshem-nga President!!!!!!, sepse kryeminister, ne qe vendosim-domethene kjo dhe Lyli, kemi Lylin!

Po njerezit dhe vota e tyre?!

Mos kini asnje iluzion, as qe pyesin per ju, si ju votoni.

E KANE PRIVATE SHQIPERINE DHE VEC KETA KANE LINDUR PER TE KALUAR ME TE NDENJURA NGA NJE KARRIGE NE TJETREN, VEC KETA!

Nuk u flasin ju, por ju degjoini!

JU FLASIN KRIMINELEVE, TE CILET,

ME AXHENDE PO I TAKOJNE NJE NGA NJE E NE GRUP, MADJE DHE NGA ATA QE OFL JU KA CUAR LETREN!

Kete Shqiperi doni?!