Ndeshja ndaj Bjellorusisë/Edi Reja iu beson titullarëve të ‘Euro 2020’ – Descript

21

Shqipëria do të nisë në transfertë ditën e sotme ndaj Bjellorusisë aventurën e saj në Ligën e Kombeve.

Shqipëria kërkon maksimumin që në startin e Ligës së Kombeve, për këtë arsye trajneri Edi Reja i ka besuar formacionin titullarëve lojtarëve me të cilët punoi edhe gjatë kualifikueseve “Euro 2020”.

Në portë titullar është preferuar Strakosha ndërsa përpara tij, me skemën 3-5-2, ka vendosur Demakun, Gjimshitin dhe Veselin. Në krahun e djathtë rreshtohet Hysaj ndërsa në të majtë Lorenc Trashi. Mesfusha do të formohet nga Bare, Gjasula dhe Abrashi. Nuk ndryshon as dyshja e sulmit, Cikalleshi-Manaj

The post Ndeshja ndaj Bjellorusisë/Edi Reja iu beson titullarëve të ‘Euro 2020’ appeared first on Descript.