Ballina Aktualitet “Nga Saliu, Iliri, Luli e Astriti…”, Erion Braçe publikon pamjet dhe ua...

“Nga Saliu, Iliri, Luli e Astriti…”, Erion Braçe publikon pamjet dhe ua plas ‘në sy’ të të gjithëve: Ca i vje

22

Zv.kryeministri Erion Braçe përmes një postimi në rrjetet sociale ka publikuar pamje nga disa nga rrugët, kanalizimet e ujësjellësit që janë realizuar gjatë qeverisjes së PS.

Braçe nuk lë pa ‘thumbuar’ as qeverinë paraardhëse, teksa shkruan se dhe ata i kishin lekët e taksapaguesve por nuk i përdornin për investime në të mirë të tyre, por për t’i vjedhur.

Postimi i plotë:

NGA BALTA NE ASFALT, TROTUAR, NDRICIM, KANALIZIME UJESJELLES!

Pas nja 100 vitesh,

realiteti i ri nga autostrada Lushnje-Berat (bere nga ne) ne Qerret, ne Qerret fshat, ne Kadiaj, ne Lifaj, ne Fier i Ri, ne Ngurrez, ne Imshte (tre lagje), ne Kallm e tutje ne Fier, pastaj ne Bubullime;

Nje mocal, baltovine totale e nxjerre ne drite, asfalt, sic e shihni!

E di e di, do nise tani kenga:

Me leket tona e bete, se bete me leket tuaja!

Po pra po, me leket e atyre qe paguajne taksa, jo tuajat!

Po sa per ta ditur;

LEKET E TAKSAVE I KISHIT EDHE JU, NGA SALIU, ILIRI, LYLI E ASTRITI,

POR NUK I BETE KETO RRUGE!

KJO ESHTE DIFERENCA!

Ca i kane leket e i vjedhin,

ca te tjere te njejtet leke i kthejne ne zhvillim per njerezit!

#NEPUNE #NEVEPER #PUNAMEVEPRA #PUNAVLEN #VEPRATMBETEN #LLAFETPUNAE(i)LIRELYLIT