‘Një biznesmen shqiptar i goditi motrën me thikë’ / The Sun, detaje nga arrestimi i kapitenit të Manchester Utd në Mykonos – Descript

21

“Harry Maguire u arrestua disa ditë më parë pasi u përpoq të ndihmonte motrën e tij, të cilën e kishte qëlluar me thikë në krah një biznesmen gangster shqiptar”, bën të ditur the Sun.

Kapiteni i Manchester United ishte me partneren Fern Hawkins në një bar në Mykonos të enjten kur grupit të tyre iu afrua një grup burrash shqiptarë.

Një grup afër Harry ishin parë duke u ngritur në këmbë dhe një nga burrat – i përshkruar nga burimet si “gangster bandash” – filloi të bisedonte me Daisy-n, motrën e Maguire.

Dhe, kur ajo e refuzoi, ai e plagosi me një mjet të mprehtë. Harry më pas ndërhyri para se të fillonte një luftë.

Një burim i The Sun tha: “Harry pa atë që po ndodhte dhe ndërhyri para se gjërat të nxeheshin.

“Ai vendosi të përpiqej të dilte nga atje dhe donte të merrte një taksi. Por ai përfundoi duke debatuar me disa oficerë të policisë dhe përfundoi në stacionin e policisë lokale”.

 

The post ‘Një biznesmen shqiptar i goditi motrën me thikë’ / The Sun, detaje nga arrestimi i kapitenit të Manchester Utd në Mykonos appeared first on Descript.