Ballina Aktualitet Pas fitores së “sigurtë”! Ilir Meta jep lajmin: Dorhiqem, për t’u bërë...

Pas fitores së “sigurtë”! Ilir Meta jep lajmin: Dorhiqem, për t’u bërë kryeministër dhe ministër i Brendshëm! Berisha president për inat të atyre që e larguan me revolucion në 97′ …popullit

21

Ilir Meta me Sali Berishën janë duke bërë planin, si do të ndajnë pushtetin pas 25 prillit, pasi e quajnë të sigurtë fitoren e zgjedhjeve.

Televizioni i Ylli Ndroqit, i afërt me Ilir Metën, thotë se ky i fundit do të zgjidhet kryeministër më 26 prill, si dhe ministër i Brendshëm, ndërsa Berisha president.

“Ora News ka mësuar nga burime jozyrtare, se në datë 26 prill Ilir Meta do lërë Presidencën.

Këto burime për Ora Neës bëjnë të ditur se Meta do të lërë Presidencën do të marrë postin e kryeministrit dhe ministrit të Brendshëm, ose të zv. kryeministrit dhe ministrit të Brendshëm njëherazi, gjithmonë kjo në varësi të rezultatit të zgjedhjeve që janë dekretuar të mbahen më 25 prill 2021.

Ndërkohë, postin e presidentit flitet që mund ta marrë Rexhep Meidani ose Sali Berisha, të dy persona që më parë e kanë mbajtur këtë post.

Gjithashtu, burimet për Ora News sqarojnë Meta nuk do te mbajë asnjë teser partie.

Zyrtarisht, mandati i presidenti Meta mbaron në datë 24 korrik 2022”, thotë televizioni i Ylli Ndroqit.

Nuk dihet përse e ka shpërndarë këtë lajm Ilir Meta, por nëse njerëzve u thua që Meta do bëhet kryeministër dhe Berisha president, i ke humbur zgjedhjet pa u bërë.