Ballina Bota Pas Shtëpisë së Bardhë, Donald Trump mund të humbë dhe gruan Melanie!...

Pas Shtëpisë së Bardhë, Donald Trump mund të humbë dhe gruan Melanie! Ish ndihmësi: Mezi pret të ikë

24

Presidenti në detyrë i SHBA, Donald Trump, humbi zgjedhjet presidenciale, por tashmë mund të humbë edhe bashkëshorten.

Mediat e huaja shkruajtën në 2016 se Melanie Trump shpërtheu në lot, jo nga gëzimi, kur Trump fitoi zgjedhjet, ku citohet të ketë thënë se ajo “kurrë nuk priste që ai të fitonte”.

Ajo priti pesë muaj para se të transferohej nga New York në Uashington, gjoja për shkak se djali i çiftit Barron ‘duhej të mbaronte shkollën’.

Por ish-ndihmësi, Stephanie Wolkoff, pretendoi se Melania ishte duke negociuar një marrëveshje pas martese për t’i dhënë Barron një pjesë të barabartë të pasurisë së Trump.

Wolkoff pretendoi se Melania dhe Donald Trump kishin dhoma gjumi të ndara në Shtëpinë e Bardhë dhe ‘një martesë transaksionare’.

Ish-ndihmësi i tij Omarosa Manigault Newman pretendoi se martesa 15-vjeçare e çiftit kishte mbaruar, duke shtuar: ‘Melania po numëron çdo minutë derisa ai të dalë nga zyra dhe ajo të mund të divorcohet.

‘Nëse Melania do të përpiqej të bënte poshtërimin e fundit dhe të largohej ndërsa ishte në detyrë, ai do të gjente një mënyrë për ta ndëshkuar atë.’, shtoi ai.

Pavarësisht nga momentet e ftohta në publik, zonja Trump, 50 vjeç, pretendon se ajo ka ‘një marrëdhënie të shkëlqyeshme’ me burrin e saj, 74. Ndërkohë, ai këmbëngul që ata të mos grinden kurrë.

Marrëveshja e Trump me gruan e dytë, Marla Maples, parandalon atë që të publikojë ndonjë libër ose të japë intervista kritike ndaj tij.

Avokatja Christina Previte tha se kishte të ngjarë që Melania të kishte rënë dakord për një kod të ngjashëm heshtjeje.