Paul Pogba rezulton pozitiv me Covid-19 – Descript

23

Mesfushori i Manchester United, Paul Pogba, nuk do të jetë pjesë e skuadrës kombëtare të Francës për ndeshjet e Ligës së Kombeve të muajit tjetër kundër Suedisë dhe Kroacisë pasi rezultoi pozitiv me Covid-19, tha trajneri Didier Deschamps.

“Duhej të bëja një ndryshim në minutën e fundit sepse Paul Pogba supozohej të ishte në skuadër,” i tha Deschamps mediave në një konferencë virtuale për shtyp. “Fatkeqësisht për të, ai dje bëri një test për Covid-19, i cili rezultoi pozitiv këtë mëngjes,” shtoi Deschamps.

Fituesi i Kupës së Botës Pogba është zëvendësuar nga adoleshenti Eduardo Camavinga, i cili u thirr për herë të parë së bashku me mesfushorin e Lyon, Houssem Aouar dhe mbrojtësin e RB Leipzig, Dayot Upamecano.

/Descript.al/

The post Paul Pogba rezulton pozitiv me Covid-19 appeared first on Descript.