Ballina Aktualitet “Po ndodh! Prokuroria po arreston…”! Kreshnik Spahiu del me deklaratën e fortë

“Po ndodh! Prokuroria po arreston…”! Kreshnik Spahiu del me deklaratën e fortë

51

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu nisur nga fillimi i hetimeve nga prokuroria për kryeministrin e Bosnjës ka dalë me një deklaratë të fortë.

Spahiu shkruan se kryeministri Fadil Novaliç po arrestohet në këto momente se akuzohet se ka mashtruar me blerjen e respiratorëve, ndërsa ne vazhdojmë të jemi krenarë për Berishën, Ramën dhe Metën.

“Po ndodh: Prokuroria po arreston kryeministrin e Bosnjës Fadil Novaliç për korrupsion për blerën e 100 krevateve intensiv spitalor. Ne jemi krenar që na kanë qeveris 3 burrat më të ndershëm dhe më fukarenj në Ballkan: Berisha-Meta-Rama”, shkruan Spahiu.